Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

W piątkowe, październikowe popołudnie nasza biblioteka miała zaszczyt gościć Andrzeja Poniedzielskiego- poetę, pieśniarza, konferansjera, autora tekstów min. dla Grzegorza Turnaua, Anny Marii Jopek, Edyty Geppert, satyryk, humorystę, gitarzystę, twórcę scenariuszy, reżysera, osobę związaną z kabaretem, aktora Teatru Ateneum w Warszawie. członka Akademii Fonograficznej, Mistrza Mowy Polskiej, Ambasadora Polszczyzny 2016.

Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek, napisanych m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua, Anny Treter. Pisał do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Jerzego Satanowskiego i Tadeusza Woźniaka.

Pełna sala wielbicieli twórczości i osobowości naszego gościa świadczy o szacunku dla Jego osoby. Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim było prawdziwym rarytasem dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom.

Atmosfera filozoficzno-humorystyczna udzieliła się każdemu, a poetyckie frazy i ostrze ironii, które znany bard łączył w swych tekstach na długo zapiszą się w pamięci uczestnikom spotkania.

Event odbył się dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Dziękujemy.