Spotkanie autorskie

Dnia 5 lutego gościliśmy w naszej  bibliotece pana Dariusza Marcinkowskiego - emerytowanego nauczyciela, miłośnika jazdy rowerowej. Człowieka wrażliwego na piękno polskiej natury i architektury, kochającego bluesa
i  dobrego rocka. Kilka lat temu przejechał on jednośladem szlak Green Velo - pokonał wówczas 2600 kilometrów. Przeżycia z tejże wyprawy opisał w książce „Green Velo na dwa razy”. Kolejna wyprawa odbyła się „Rowerem przez polskie góry” i taki był też tytuł kolejnej jego książki. Na spotkaniu opowiadał o swoich przeżyciach, ciekawych ludziach i miejscach, prezentował fotografie z wypraw i muzykę, która mu towarzyszy. Zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Dariusza, któremu dziękujemy za podzielenie się swoimi niesamowitymi przygodami i życiowym entuzjazmem i pasją. Życzymy Panu Dariuszowi Marcinkowskiemu wielu jeszcze wypraw rowerem… być może gdzieś w Europie?