W DKK powiało arktycznym chłodem ;)

W poniedziałkowe upalne popołudnie spotkał się Dyskusyjny Klub Książki w Lubawie. Moje bieguny. Dzienniki z wyprawy 1990-1998 Marka Kamińskiego były idealną książką na tak tropikalną pogodę. Nie dość, że książka wpisała się w  aurę to jeszcze przyniosła ze sobą niezły bagaż przemyśleń, rozmyślań, sentencji, mądrości i wniosków. Odkryliśmy postać autora nie tylko jako wytrawnego podróżnika, ale przede wszystkim jako filozofa i mądrego, skromnego człowieka. Jego motto „liczy się droga nie cel” i inne afirmacje, które prezentuje w trakcie swoich morderczych często podróży są bardzo metaforyczne i śmiało można odnieść do podróży jaką jest życie. Słowo zaczerpnięte z hebrajskiego „timszel” oznaczające „możesz” jest bardzo inspirujące i warte do zapamiętania jako motywacja życiowa. Momentami same zapiski z podróży na bieguny bywają nużące, suche i zbyt techniczne dla przeciętnego czytelnika. Jednak jeśli dobrze się wczytać, to można naprawdę wynieść sporo mądrości życiowych dla siebie do zmagań z własnymi „małymi biegunami”.

PolecamyJ