Zapraszamy do wypożyczalni dla dorosłych na wystawę malarstwa.

Autorką prac jest Viktoriia Nedvyha. Urodziła się w najdłuższym miejscu w Europie, w Krzywym Rogu na Ukrainie. Po raz pierwszy ze sztuką zapoznał ją tata. Pamięta, jak rysował karykatury gości na serwetkach, a ona zgadywała, kto to jest. Niestety jej ojciec zmarł przedwcześnie. Kiedy miała 12 lat, pojechała na wycieczkę na Krym. Tam znalazła się w niesamowitym muzeum z obrazami wielkiego malarza Aivazovsky'ego. Wówczas zdała sobie sprawę, że chce malować, ale jej matka zdecydowała, że do szkoły artystycznej pójdzie jej siostra. Lata mijały - rodzina i dzieci pochłaniały czas i zapomniała o rysowaniu. Ale pewnego dnia, podczas kwarantanny, jej najmłodsza córka została poproszona o narysowanie obrazu w szkole. Zaczęłam szukać dla niej lekcji rysunku i okazało się, że sama dała się ponieść sztuce. Od tego dnia zaczęła rysować. Na początku był to gwasz, zwykły ołówek, a teraz akryl. Zakochała się w jasnych i nasyconych kolorach. Mamy nadzieję, że spodobają Państwu się te kolory i jej prace. Obrazy można będzie oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca kwietnia-zapraszamy!

W lipcu i sierpniu

nieczynna w soboty