Ruta Sepetys – „Szare śniegi Syberii”

Tak jak zapowiadałyśmy – to spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się na poważnie. Na poważnie, bo temat był poważny – wojna i książka Ruty Sepetys „Szare śniegi Syberii”.

Rok 1941, Litwa. Oficerowie NKWD wywlekają rodzinę bohaterki z domu i wsadzają do pociągu. Celem wielotygodniowej wyczerpującej podróży w wagonach bydlęcych okaże się obóz pracy na Syberii. Jest to poruszająca opowieść o bólu, cierpieniu, strachu, ale także o miłości, nadziei i zachowaniu godności nawet w skrajnie nieludzkich warunkach.

Książka wzbudziła zainteresowanie - oprócz klubowiczek czytały ją osoby z rodziny każdej z nich. Po rozmowie na temat książki nastąpiły opowieści o wspomnieniach z czasów wojny, które dziewczęta słyszały od swoich krewnych, a także całkiem obcych ludzi.

Pod koniec spotkania, żeby nie było tak „smutno”, wspominałyśmy minione (już minione!!!) ferie - ojjjjj…działo się.

Kolejne spotkanie DKK 07.03.2017, godz. 13.00 – książka „Truskawkowe pola” Jordi Sierra i Fabra.

Z A P R A S Z A M Y