DKK i Sami swoi

24 kwietnia Dyskusyjny Klub Książki omawiał książkę Andrzeja Mularczyka „Każdy żyje jak umie”. Jest to przesympatyczna książka. Opowiada o pierwowzorach filmowych postaci Kargula i Pawlaka. Dużo typowej kresowej gwary, wiele ponadczasowych mądrości. Wspaniała opowieść, cudowny język, niezwykle plastyczny, pozwalający absolutnie poczuć, zobaczyć miejsca i bohaterów Książka naprawdę godna polecenia i to nie tylko ze względu na lekki i dowcipny charakter, ale również ze względu na teksty, które skłaniają do przemyśleń np., „ - Ano, posłuchaj ty o tym, że każdy żyje, jak umie, ale każdy choć raz w życiu dostaje do potrzymania palec Pana Boga, co jemu drogę wskazuje. Jak przegapisz - tak z ciebie bezlitosny durak! A choćbyś ty wszystkie rozumy pozjadał, tak ty do końca nigdy nie wiesz, kto tobie to objawienie ogłosi..”

Kolejne spotkanie 15 maja o godz. 16.00.

Dyskutować będziemy o książce „Nie traćmy ani chwili” – J. Mansell