Spotkanie z bajką

23 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z  grupy „Motylki”  z AZPO w Fijewie. Celem ”Spotkanie z bajką” było podkreślenie roli czytania i bibliotek, edukacji oraz zainteresowania książką najmłodszych czytelników. Bajka przekazuje dzieciom najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działa ona na wyobraźnię dziecka. Poprzez bajkę  dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w bibliotece i spotkaniem z bohaterami czytanych bajek. Lekcja ta sprawiła dzieciom wiele radości, były one aktywne, otwarte  i wesołe. Na zakończenie wizyty otrzymały słodki upominek. W ramach podziękowania przedszkolaki obdarowały nas książką, do której same zrobiły barwne ilustracje. Niezwykłą książkę można oglądać w oddziale dla dzieci i młodzieży.