Troski i marzenia książki

Dnia 28 lutego dzieci z grupy Króliczki i Gwiazdeczki z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia i Bajkolandia gościły w naszej  bibliotece. Przedszkolaki z wielką radością poznawały to magiczne dla nich miejsce. Podczas rozmowy kierowanej na temat biblioteki, książek dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Na podstawie wiersza pt. „Troski książki” ułożyły prośby książki o właściwe traktowanie i szanowanie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania J. Kelly i  S. Laberis pt. „Mogę być w waszej paczce?”. Następnie zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnię dla dorosłych. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Na koniec spotkania otrzymały słodki upominek.

*Szersza relacja  z wizyty na naszej stronie na Facebook'u