NAJWAŻNIEJSZE W ŻYCIU SĄ MARZENIA … mówił Arkadiusz Niemirski - kontynuator książek z cyklu „Pan Samochodzik i …”

Dnia 03.12. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie odbyło się spotkanie z pisarzem, dziennikarzem i satyrykiem Arkadiuszem Niemirskim, który jest autorem książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych. Pan Niemirski jest jednym z kontynuatorów znanego cyklu powieści Z. Nienackiego "Pan Samochodzik ...". Twórczością literacką zajmuje się od 1999 roku. Na jego dorobek pisarski składa się 17 tomów z cyklu "Pan Samochodzik..." oraz takie tytuły jak: Klątwa Nipkowa, Tajemnica Fabritiusa, Testament bibliofila, Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Bożek Templariusz oraz Prowokator. Na spotkanie z autorem przyszła klasa I Gimnazjum w Lubawie z p. Justyną Guzowską. Pan Niemirski w prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przybliżył uczestnikom spotkania najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule - brzydkim samochodzie, pod którego maską kryje się silnik ferrari. Pisarz z dużą dawką humoru przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował, by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek. Przez ponad dwie godziny tak ciekawie prowadził narrację, że zgromadzeni w bibliotece gimnazjaliści w pełnym skupieniu słuchali jego słów i oglądali prezentację. Na koniec Arkadiusz Niemirski zachęcił do zaglądania na swoją stronę http://www.niemirski.com, na której znajduje się m.in. blog pisarza. Uczestnicy spotkania otrzymali również pamiątkowe autografy i dedykacje. Biblioteka w swoich zbiorach posiada książki Arkadiusza Niemirskiego i zachęca do ich wypożyczania.