Spotkanie DKK

Tym razem w naszym w naszym klubie dyskutowaliśmy o książce Colleen Coble pt. „Księżyc nad Przylądkiem”. Porusza ona tematy: adopcji, poczucia winy, miłości, chciwości i żądzy władzy. Autorka doskonale połączyła elementy kryminału, thrillera, obyczajówki i romansu.
Mallory Davis otrzymuje nagły telefon od umierającego ojca, który w chwili śmierci mówi jej żeby odnalazła swoją matkę. Jednak problem polega na tym, że mama Mallory zmarła 15 lat temu,a kobieta zaraz po tym opuściła rodzinną miejscowość i nigdy do niej nie wracała. Teraz, po tylu latach musi wrócić na Syreni Przylądek, aby pochować drugiego z rodziców i zmierzyć się z Kevinem - swoją pierwszą miłością.
Czy były ukochany, którego przed laty tak nagle opuściła i założyła rodzinę z kimś innym, będzie w stanie jej w końcu wybaczyć? Czy powód śmierci jej rodziców był tak naprawdę naturalny? A może ktoś trzeci maczał w tym palce i teraz przyszła kolej na Mallory i jej córkę? Przeszłość miesza się z teraźniejszością i wszystko co do tej pory uważała za pewnik, staje pod znakiem zapytania.
Książka podobała się nam ze względu na niezwykle lekkie pióroi bardzo przyjemny sposób opisywania zawiłych historii. Ze względu na ciekawe intrygi i dobrze prowadzony wątek kryminalny książkę czyta się bardzo szybko i z ogromną ekscytacją. Polecamy