O lubawskim ratuszu w bibliotece c.d.

Kolejna grupa WTZ Lubawa wraz z opiekunem panią Małgorzatą Grabowską odwiedziła bibliotekę. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań rozmawialiśmy o początkach Lubawy, jej układzie struktury przestrzennej i architekturze. Dużo uwagi poświęciliśmy przeprowadzonej w 2011 roku Rewitalizacji Centrum Rynku Miasta Lubawy. To ona pozwoliła na odsłonięcie reliktów ratusza miejskiego, który był wybudowany ok XIV wieku. Z ogromnym zaciekawieniem uczestnicy spotkania słuchali opowieści o tej niezwykłej budowli, będącej przez lata siedzibą władz miasta, a wybudowane wokół ratusza jatki, lawy kupieckie, kramy skupiały życie handlowe miasta i okolic. Po spotkaniu cała grupa poszła do LCAS, żeby obejrzeć zabytki ruchome wykopane właśnie podczas prac archeologicznych w miejscu, gdzie stał ratusz. Kolejne spotkanie wkrótce.